fbpx
Logo
Facebook
Twitter
Pinterest
Instagram
  •  Porady weselne   •  Weselne trendy 2019 – kolory, suknie, dekoracje, inspiracje
Młoda Para

Weselne trendy 2019 – kolory, suknie, dekoracje, inspiracje

Moda ślubna często się zmienia – to co było na topie w ubiegłych latach już powoli staje się passe. Z wesel powoli znikają fontanny czekolady i tak też pewnie się stanie z świetlnymi napisami LOVE. Trendy weselne bardzo mocno idą do przodu, więc zobaczmy co będzie w 2019 roku must have:

Kolorystyka

Rok 2019 będzie zaskakiwał połączeniami kolorystycznymi. W szczególności, że pantone.com ogłosił ten rok kolorem o pięknej nazwie – Living Coral. Jest to barwa bardzo ciepła i energetyczna. Tak więc Living Coral – kolor, który występuje w naturze – będzie pięknie wyglądał w Waszych weselnych dekoracjach. Ponadto możecie go śmiało łączyć w przeróżnych ciekawych zestawieniach:

+ złoto + pudrowy róż
+ szarość
+ dusty green + złoto
+ granatowy/navy blue
+ seledyn

Dlatego też, jak sami widzicie, możliwości są ogromne, a efekt końcowy napewno zaskoczy Waszych gości

moda ślubna

Kilka sezonów temu bardzo modne były bogato zdobione suknie ślubne na planie koła. Jednak w tym roku przeważać będą kreacje o prostym kroju, z dekoltem w kształcie łódki. To niewątpliwa inspiracja kreacją ślubną księżnej Meghan! Aby podkreślić naturalne piękno panny młodej warto wybrać minimalistyczne suknie ślubne bez zbędnych ozdób. Dla bardziej odważnych kobiet idealnym rozwiązaniem będzie suknia z dekoltem w kształcie golfu lub nawet ślubny kombinezon. Panie, którym nie odpowiada prosty styl polecam zwrócić uwagę na elementy trójwymiarowe czyli koronki, płatki a nawet pióra!

Trendy w fotografii ślubnej

Już od wielu lat sesje ślubne odbywają się w inny dzień niż ceremonia ślubu. Pozwala to na wybór dowolnego miejsca do stworzenia doskonałej pamiątki, którą będziecie oglądać przez wiele lat. Wybór odpowiedniego miejsca ograniczony jest tylko waszą wyobraźnią i oczywiście budżetem. Sesje w górach, na plaży czy w lesie mogą uzyskać teraz nowego charakteru dzięki powietrznej fotografii ślubnej. Tak! – już nie tylko teledyski ślubne będą wzbogacone o przepiękne ujęcia z drona, ale również fotografowie będą szukać nietypowych kadrów przy użyciu dronów. To daje praktycznie nieograniczone możliwości kadrowania. Przepaście, rzeki i innego typu przeszkody nie będą stanowić dla Was problemu – tam gdzie fotograf nie może – to drona wyśle! Tak będą powstawać nowe ślubne dzieła sztuki – podoba Wam się? Bo ja jestem zachwycony! Oczywiście koszt takiej sesji wzrośnie, jednak musicie pamiętać, że to pamiątka na całe życie.

dekoracje ślubne

W ostatnich latach bardzo modny stał się styl rustykalny. Jednak w tym sezonie mają królować pióra! Będą one obecne zarówno w dekoracjach stołów weselnych, zaproszeniach, ale przede wszystkim w bukietach. Pióra doskonale sprawdzą się przy wyborze stylu glamour jak również popularnym ostatnio stylu boho. Dopełniać to wszystko mają perły i brokat. Tak więc w tym sezonie będzie wszystko błyszczeć!

Dekoracja Światłem

Od kilku lat sale weselne zostają odmieniane przez dekoracje architektoniczne. Pozwala to na nieograniczoną możliwość kreowania klimatu sali. Światło gra olbrzymią rolę na każdym koncercie, przyjęci i nie może go zabraknąć także na weselu. To jest naprawdę podstawa, aby Wasze zdjęcia wyglądały profesjonalnie, ciekawie i artystycznie. Temat dekoracji światłem w ostatnich latach był zostawiany na sam koniec, jednak w chwili obecnej jest on stawiany na równi z klasycznymi dekoracjami weselnymi. Podstawowa zasada – im więcej światła tym lepiej – i to jest trendy! Dekoracja światłem cały czas się rozwija, a jej najbardziej nowoczesną formą jest mapping.

dekoracja światłem

mapping

Jest to projekcja multimedialna polegająca na wyświetleniu statycznego obrazu lub zespołu animacji na ścianach budynku lub trójwymiarowym obiekcie takim jak np. tort weselny. Mapping robi ogromne wrażenie, ponieważ dzięki niemu możecie stworzyć na sali gwiaździste niebo, wypełnić całą salę kwiatami czy przedstawić historię waszej miłości na powierzchni całej sali weselnej. Z uwagi na to, iż mapping jest dosyć młodą technologią i niezbyt jeszcze rozpowszechnioną, to największym jej minusem jest koszt takiej realizacji. Cena za 1 minutę animacji na torcie weselnym to ok 1000 zł. Myślę jednak, że za kilka lat na naszych salach będzie on coraz częściej spotykany, a na rynku pojawi się znacznie więcej firm oferujących takie usługi.

Wesele bez Social Media

Notoryczne „selfiki”, dodawane relacje, tworzone posty – tak w ostatnim czasie wyglądają goście weselni podczas wesela. Niestety ta „choroba” dopadła prawie wszystkich! Podczas jednego z wesel zauważyłem parę, która przez całą noc w ogóle się nie bawiła, ale ich instagramowa relacja świadczyła o ich szalonej zabawie. Niestety, część osób zamiast w ten dzień się dobrze bawić tylko kreują dobrą zabawę w social media. Dlatego czas na wesela offline! Tak więc chowamy telefony – po to para młoda wynajmuje fotografa, żeby to on robił zdjęcia. Ponadto, na ciemnej sali nawet najlepszy smartfon nie zrobi dobrego zdjęcia. Dlatego wybieramy fotobudkę lub już bardziej popularne fotolustro i zapominamy o naszych małych pożeraczach czasu.

Podsumowanie

Podane wyżej trendy są tylko moimi propozycjami i nie musicie ich wszystkich wykorzystać. Jednak warto się z nimi zapoznać ponieważ jest to świetna inspiracja, przed zakończeniem wszystkich ślubnych przygotowań. Przede wszystkim ciekawym rozwiązaniem na które bym postawił to zdjęcia z drona oraz wesele offline. Ponadto, jeżeli sala weselna nie dysponuje odpowiednim oświetleniem, lub Twoja sala nie jest zbyt urodziwa – warto ją odmienić przy użyciu dekoracji światłem. Jeżeli chcesz zobaczyć efekt dekoracji światłem, to zapraszam na naszą stronę poświęconej tej tematyce.

Leave a reply

Optimized with PageSpeed Ninja